Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki reakcji świadka

Wczoraj po raz kolejny dzięki zgłoszeniu świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna pod znacznym wpływem alkoholu mógł swoją jazdą doprowadzić do tragedii na drodze. Oprócz jazdy na „podwójnym gazie” odpowie za łamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjantów o całym zdarzeniu powiadomił świadek, który widząc niepewny styl jazdy osobowego bmw, zdecydował się zareagować. Dzięki temu na miejscu błyskawicznie zjawili się mundurowi z drogówki, którzy potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. Cała sytuacja miała miejsce wczoraj po godzinie 14.00 na ulicy Równoległej w Tarnowskich Górach. Badanie trzeźwości na miejscu wskazało, że 36-letni mieszkaniec Katowic wydmuchał ponad 3 promile alkoholu. To jednak nie koniec jego problemów. Jak się okazało, mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, 36-latek naraził nie tylko siebie na utratę zdrowia albo życia, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Jego zachowanie zaprowadzi go prosto przed sąd, gdzie odpowie za przestępstwa. Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do 2 lat więzienia. W przypadku łamania sądowych zakaz kara jest znacznie wyższa i może wynieść do 5 lat pozbawienia wolności.

Kierowco, bądź odpowiedzialny! Wsiadając za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu, narażamy na niebezpieczeństwo wszystkich, których spotkamy na swojej drodze. Piłeś? - nie jedź!!!

Powrót na górę strony