Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Zmieniał koło na poboczu. Zareagował świadek, który wyczuł od niego alkohol

W piątkowy wieczór mundurowi ze Zbrosławic zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. Tym razem dzięki reakcji świadka. Nietrzeźwy obywatel Ukrainy zjechał na pobocze by zmienić przebite koło. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Do dyżurnego tarnogórskiej policji zadzwonił świadek, który zauważył stojącego na poboczu Opla, a przy nim mężczyznę zmieniającego przebite koło. Gdy zapytał czy może mu jakoś pomóc wyczuł od niego alkohol, a bełkotliwa mowa utwierdziła go w przekonaniu, że może być pijany. Skierowany na miejsce patrol potwierdził przypuszczenia zgłaszającego. Okazało się, że 34-letni obywatel Ukrainy, przebywający na stałe w powiecie tarnogórskim, był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący może się spodziewać wysokiej grzywny i kilkuletniego zakazu prowadzenia pojazdów. 

To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został wyeliminowany z ruchu drogowego nietrzeźwy kierowca. Zgłaszającemu, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność. Dzięki przekazanej informacji policjanci mogli szybko podjąć interwencję i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii. „nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do współpracy z policją i działania na rzecz bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony