Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Powiadomili, że jadą za nietrzeźwym kierującym

Policjanci dzięki reakcji świadków zatrzymali obywatela Ukrainy, który pijany jechał Mazdą. Po przeprowadzeniu czynności usłyszy zarzut. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

Wczoraj, przed godziną 15:00, dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Tarnogórskiej w Szałszy kierujący osobową mazdą jedzie zygzakiem. Przed przyjazdem patrolu zgłaszającym udało się ująć nietrzeźwego kierującego i wyciągnąć kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą nieodpowiedzialną jazdę. Policjanci tarnogórskiej drogówki przebadali pijanego 49-letniego kierującego. Urządzenie wykazało 2 promile w wydychanym powietrzu. Ukrainiec oświadczył policjantom, że dzień wcześniej wypił 5 piw. O jego losie zdecyduje sąd. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.
To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został wyeliminowany z ruchu drogowego nietrzeźwy kierowca. Zgłaszającym mieszkańcom Ziemięcic, którzy powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność. Dzięki przekazanej informacji policjanci mogli szybko podjąć interwencję i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii. „nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do współpracy z policją i działania na rzecz bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony