Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policjantów

W miniony weekend policjanci zatrzymali czterech kierujących pod wpływem alkoholu. Pokazuje to, jak ważne są kontrole mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą samochodu „na podwójnym gazie". O losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Grozi im kara 2 lat więzienia.

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę przed godziną 12.00 w Tarnowskich Górach na ulicy Grzybowej. Policjanci przeprowadzili kontrolę wobec 41-latka z Tarnowskich Gór, który jechał nissanem. Alkomat wskazał, że mężczyzna ma ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci z Pyrzowic. Przed godziną 18.00 w Zendku na ulicy Głównej wpadł kierowca citroena. Blisko dwa promile wskazał alkomat w wydychanym powietrzu 60-letniego mieszkańca Zendka. Oprócz odpowiedzialności za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości będzie musiał wytłumaczyć przed sadem, dlaczego kierował samochodem bez wymaganych uprawnień. Zaledwie kilka godzin później w Pyrzowicach na ulicy Wolności skontrolowany został 37-latek z powiatu ciechanowskiego, który prowadził mercedesa z ponad 0,5 promilami.

W niedzielę policjanci zostali powiadomieni przez świadka, który widział jak na ulicy Nakielskiej w Tarnowskich Górach, kierujący reanult w dziwny sposób prowadzi pojazd. Mundurowi od razu zjawili się na miejscu i potwierdzili podejrzenia świadka. Okazało się, że 54-letni mieszkaniec Nakła Śląskiego miał w organizmie blisko trzy promile. To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został wyeliminowany z ruchu drogowego nietrzeźwy kierowca. Zgłaszającemu dziękujemy za czujność. Dzięki przekazanej informacji policjanci mogli szybko podjąć interwencję i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii. „nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do współpracy z policją i działania na rzecz bezpieczeństwa.

Zatrzymani będą teraz odpowiadać przed sądem, za co oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów, może grozić kara 2-letniego więziania.

Powrót na górę strony