Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Ujął pijanego kierowcę, który spowodował kolizję

Wzorową postawą wykazał się mężczyzna, który ujął nietrzeźwego kierowcę. Zgłaszający zareagował, kiedy kierowca matiza podczas cofania uderzył w zaparkowany samochód. Świadek zabrał sprawcy kluczyki ze stacyjki i wezwał policyjny patrol. Jak się okazało, nieodpowiedzialny 52-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu i stwarzał poważne zagrożenie na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godziną 12:00 na Osiedlu Przyjaźń w Tarnowskich Górach. Dyżurny tarnogórskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy samochodu marki Daewoo Matiz. Na miejsce interwencji pilnie udali się policjanci ruchu drogowego, którzy na miejscu interwencji zastali zgłaszającego. Okazało się, że 52-letni kierowca matiza podczas wykonywania manewru cofania uderzył w zaparkowany samochód marki Opel i odjechał kilkadziesiąt metrów. Świadek, widząc to zdarzenie, od razu zareagował. Mężczyzna, który siedział za kierownicą daewoo, był kompletnie pijany. Zgłaszający zabrał kierującemu kluczyki ze stacyjki, aby ten nie mógł odjechać.

Świadek miał rację. 52-letni tarnogórzanin był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie znajdowało się ponad 3,5 promila alkoholu.

Amator jazdy „na podwójnym gazie" odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na drogach. Pamiętajmy! Każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze.

Policjanci kierują słowa uznania za obywatelską postawę świadka, który zareagował na pijanego kierowcę i aby nie dopuścić do tragedii na drodze, udaremnił mu dalszą jazdę. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła zatrzymać kolejnego kierującego, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie!

Powrót na górę strony