Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Reakcja świadka pozwoliła na zatrzymanie pijanego kierowcy

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany po reakcji świadka. Dzięki krótkiej informacji policjanci zatrzymali 41-latka. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Reakcja świadka pomogła zatrzymać policjantom nietrzeźwego kierowcę osobowej skody. W poniedziałek przed godziną 23.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że pod jeden z lokali znajdujących się przy ulicy Łotewskiej w Tarnowskich Górach przyjechał prawdopodobnie pijany mężczyzna.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia osoby zgłaszającej. Badanie stanu trzeźwości 41-letniego tarnogórzanina wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Oprócz utraty prawa jazdy grozi mu grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara 2 lat więzienia.

Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Powrót na górę strony