Osoby starsze

Debata na temat bezpieczeństwa wśród seniorów

Policjanci z tarnogórskiej komendy z myślą o bezpieczeństwie seniorów spotkali się ze słuchaczami Koła Seniorów przy Parafii w Bobrownikach Śląskich. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać praktycznych porad na temat bezpieczeństwa seniorów w domu oraz jak zachować się wobec osób, które próbują ich oszukać.

W ubiegłym tygodniu w Kole Seniora przy Parafii w Bobrownikach Śląskich odbyła się debata. W spotkaniu z seniorami poprowadziła policyjna profilaktyk st. asp. Małgorzata Bednarska oraz dzielnicowy asp. szt. Sławomir Radwan. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu seniorów w ruchu drogowym, a także omówiono zagrożenia i niebezpieczne sytuacji, na jakie narażone są osoby starsze w codziennym życiu. 

Podczas debaty policjanci przypomnieli zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz „Moja Komenda", ich obsługę oraz możliwości wykorzystania. W dalszej części spotkania policjanci zwracali uwagę seniorów na rozmaite oszustwa, których ofiarą może paść każdy z nich. Nie zabrakło instrukcji, jak zdemaskować oszusta, oraz jak zachować się w przypadku trudnej sytuacji. Mundurowi, opisując różne formy przestępstw, zwrócili uwagę na tzw. oszustwo metodą "na wnuczka", czy „na policjanta”. Ważną kwestią spotkania było poruszenie problemów związanych z zabezpieczeniem swojego domostwa lub działki rekreacyjnej na czas nieobecności. Uczestnicy debaty dowiedzieli się, jak ustrzec się przed potencjalnymi włamywaczami. 

Powrót na górę strony