Wiadomości

Pędził 176 km/h przez obszar zabudowany

Data publikacji 16.06.2026

Policjanci z drogówki skontrolowali wczoraj kierującego samochodem osobowym, który w rażący sposób naruszył przepisy prawa ruchu drogowego i z nadmierną prędkością pędził przez obszar zabudowany. Nie był to jego pierwszy raz, dlatego dopuścił się drogowej recydywy i stanie przed sądem, gdzie grozić mu może grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

Wczoraj po godzinie 23.30 policjanci z tarnogórskiej drogówki na ulicy Głównej w Nakle Śląskim zatrzymali rozpędzonego Dodge’a, którego kierujący pędził przez obszar zabudowany z prędkością 176 km/h i przewoził czterech pasażerów. Okazało się, że za tak niebezpiecznym zachowaniem stoi 35-letni Tarnogórzanin, który już wcześniej ukarany był za znaczne przekroczenia prędkości. 

W chwili kontroli stracił prawo jazdy, a policjanci nałożyli na niego mandat w kwocie 5 tysięcy złotych, gdyż dopuścił się on tzw. drogowej recydywy. Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił przyjęcia mandatu karnego, dlatego sprawa trafi do sądu, gdzie grozić mu może grzywna nawet do 30 tysięcy złotych. 

Nie był to jednak jedyny kierujący, który tej nocy złamał obowiązujące limit prędkości. Przed godziną 1.00 na ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach policjanci z drogówki skontrolowali kolejnego kierującego, który swoim pojazdem pędził ponad 100 km/h przez obszar zabudowany. Był to 51-letni mieszkaniec Radzionkowa, który swoim Volkswagenem jechał z prędkością 101 km/h.

Podobnie jak jego poprzednik stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w kwocie 1,5 złotych, a do jego konta policjanci przypisali 13 punktów karnych. 

Przypominamy, że jazda z nadmierną prędkością, prowadzić może do powstawania przykrych w skutkach zdarzeń drogowych. Pędząc pojazdem, szczególnie przez obszar zabudowany, nie dajmy sobie zbyt wielu szans na prawidłową reakcję na nieprzewidziane zdarzenia na drodze. Pamiętajmy o rozsądku, aby każdy szczęśliwie dotarł do celu. 

Powrót na górę strony