Wiadomości

Groźna kolizja na DW908

Data publikacji 13.06.2024

Nieprawidłowy manewr wymijania był przyczyną kolizji drogowego, do której doszło po południu na drodze wojewódzkiej między Kaletami a Miasteczkiem Śląskim. Mimo że zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, nikt nie odniósł obrażeń. Apelujemy do wszystkich o rozwagę i rozsądek na drodze.

Wczoraj po godzinie 16.00 dyżurny tarnogórskiej komendy skierował na miejsce zdarzenia policjantów z wydziału ruchu drogowego, którzy ustalili, że 56-latka z Kalet wykonując nieprawidłowy manewr wymijania swoim suzuki, doprowadziła do czołowego zderzenia z volkswagenem, który jechał z przeciwnego kierunku. Na czas czynności w miejscu wprowadzony został ruch wahadłowy, a ratownicy medyczni przebadali wszystkich uczestników zdarzenia. Na szczęście kobieta oraz kierujący 34-latek z Kalet, który podróżował volkswagenem wraz z żoną, nie wymagali transportu do szpitala. Za tą kolizję sprawczyni została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Nieprawidłowa ocena sytuacji albo pośpiech i roztargnienie może negatywnie wpływać na bezpieczeństwo na drodze. Jeden nieprzemyślany manewr może zakończyć się tak, jak wczorajsza kolizja. Dlatego pamiętajmy, aby na drodze zawsze kierować się rozsądkiem!

  • na zdjęciu czarny samochód z rozbitym przodem, obok niego strażacy i inne osoby, za nim wóz strażacki
  • na zdjęciu uszkodzony samochód w rowie
  • na zdjęciu uszkodzony samochód w rowie, w oddali na jezdni inne pojazdy
Powrót na górę strony