Wiadomości

Uwaga! Oszuści znowu działają na terenie powiatu tarnogórskiego

Data publikacji 12.06.2024

Apelujemy do wszystkich o wzmożoną czujność. Oficer Dyżurny tarnogórskiej komendy odebrał dzisiaj dwa zgłoszenia o próbie wyłudzenia pieniędzy na tzw. „Policjanta”. To kolejny sygnał, że oszuści znowu uaktywnili się w naszym powiecie i nie wykluczone, że będą próbowali swoich sił nadal. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 

Informujemy o kolejnej aktywności oszustów w naszym powiecie. Tarnogórscy policjanci do godziny 14.00 odebrali już dwa zgłoszenia w sprawie próby wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców naszego powiatu. Apelujemy więc o wzmożoną czujność i zgłaszanie pod numerem alarmowym 112 wszelkich prób, w których osoby podające się za policjantów, prokuratorów lub pracowników innych instytucji, będą próbowały nakłonić nas do przekazania pieniędzy, które będą niezbędne do przeprowadzenia zmyślonej akcji lub zostaną zabezpieczone przed utratą. 

Pamiętajmy także, aby pod żadnym pozorem nie podawać wrażliwych danych osobie po drugiej stronie słuchawki. Strzeżmy także swoich haseł, numerów kart bankomatowych oraz numerów PIN. Gdy głos w słuchawce zapyta lub poprosi o pieniądze, powinniśmy od razu przerwać połączenie i powiadomić policjantów. Bądźmy czujni i nie dajmy się okraść!

Powrót na górę strony