Wiadomości

Potrącenie dwóch pieszych w Starych Tarnowicach

Data publikacji 12.06.2024

Policjanci wyjaśniają dokładny przebieg wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach. W wyniku kontaktu z samochodem ucierpiały dwie młode dziewczyny, które trafiły do szpitala. Przypominamy o rozwadze na drodze wśród pieszych i kierujących wszelkimi pojazdami.

Po godzinie 17.00 dyżurny odebrał zgłoszenie o potrąceniu dwóch młodych kobiet na ulicy Wyszyńskiego w Starych Tarnowicach. Na miejscu zjawili się policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 44-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich kierując nissanem, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie dziewczyny, obywatelki Ukrainy, w wieku 14 i 15 lat. Mieszkanki Tarnowskich Gór w wyniku kontaktu z pojazdem zostały zabrane przez ratowników do szpitala na dalsze badania. Mundurowi na miejscu zdarzenia zabezpieczyli wszelkie ślady, które pozwolą dokładnie wyjaśnić przebieg całego wypadku, a także sprawdzili trzeźwość kierującego, u którego alkomat nie wskazał obecności alkoholu w organizmie.

Apelujemy do wszystkich o rozwagę! Aby nie dochodziło do podobnych zdarzeń na drodze, zarówno piesi, jak i kierujący pojazdami, powinni bacznie obserwować swoje otoczenie, a decydując się na jakikolwiek manewr, powinni kierować się rozsądkiem. Nie możemy dopuścić, aby swoim niewłaściwym zachowaniem, ucierpiały inne osoby. Na drodze bądźmy rozsądni!

  • na zdjęciu niebieski bus na jezdni za nim przejście dla pieszych i policyjny radiowóz
  • na zdjęciu niebieski bus na jezdni z uszkodzonym reflektorem prawym i przednią szybą
  • na zdjęciu fragment niebieskiego busa z uszkodzoną przednią szybą
Powrót na górę strony