Wiadomości

Bezpieczny cyklista – akcja tarnogórskiej drogówki

Data publikacji 12.06.2024

Dziś od godziny 6.00 rano tarnogórska drogówka rozpoczęła własne działania pod nazwą „Bezpieczny cyklista”. Jest to reakcja stróżów prawa na niepokojący wzrost zdarzeń z udziałem rowerzystów w naszym powiecie. Policjanci będą sprawdzać odpowiednie wyposażenie cyklistów, a także ich uprawnienia do kierowania. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy tylko od nas!

Biorąc pod uwagę wzrost zdarzeń z udziałem cyklistów na drogach naszego powiatu, tarnogórscy policjanci policjanci prowadzą dzisiaj akcję „Bezpieczny cyklista”, która w głównej mierze ukierunkowana jest na osoby korzystające z roweru, motoroweru, elektrycznej lub zwykłej hulajnogi, urządzeń wspomagających ruch lub urządzeń transportu osobistego. 

Priorytetem prowadzonych działań będzie:

  • eliminowanie i ograniczenie zagrożeń na drodze takich jak: kierowanie po spożyciu alkoholu, zły stan techniczny i brak obowiązkowego wyposażenia,
  • promowanie bezpiecznych zachowań,
  • poprawa widoczności uczestników ruchu drogowego, korzystanie z elementów odblaskowych oraz używanie kasków ochronnych przez rowerzystów.

Mundurowi bacznie przyjrzą się też zachowaniom kierujących względem rowerzystów i sprawdzą, czy nie przekraczają oni prędkości w rejonie miejsc występowania infrastruktury rowerowej oraz na obszarach, gdzie notuje się zwiększony ruch rowerowy.

Powrót na górę strony