Wiadomości

Nocna rowerowa wycieczka z promilami

Data publikacji 11.06.2024

Wysokimi mandatami karnymi ukarani zostali dzisiejszej nocy rowerzyści, którzy w centrum miasta podróżowali, mając w organizmie znaczną ilość alkoholu. Ogromne zagrożenie, które stworzyli swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, powinno dać im wiele do myślenia oraz być przykładem dla innych, jak nie powinno się postępować. Pamiętajmy, że kierując jakimkolwiek pojazdem pod wpływem alkoholu, możemy stać się powodem poważnych zdarzeń na drodze.

Dzisiejszej nocy policjanci z wydziału prewencji patrolowali centrum Tarnowskich Gór. Tuż po godzinie 1.00 na ulicy Opolskiej zauważyli oni parę rowerzystów, którzy zmierzali w kierunku jednego z nocnych sklepów. Wtedy nienaturalny styl jazdy mężczyzny, który podróżował w towarzystwie kobiety, od razu przykuł ich uwagę. Chwilę później, w trakcie kontroli, wyszło na jaw, dlaczego rowerzysta chwiał się w trakcie jazdy. Badanie alkomatem wskazało, że 45-latek miał w organizmie 2,5 promila, a 28-latka, która mu towarzyszyła, ponad promil. Obydwoje mieszkańcy Tarnowskich Gór za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie zostali ukarani mandatami na łączną kwotę 5 tysięcy złotych, a spod sklepu do swojego domu odeszli, prowadząc już swoje rowery.

na zdjęciu druki mandatów karnych

Przestrzegamy przed podobnymi praktykami, które mogą prowadzić do tragedii na drodze. Niezdolni do prawidłowej reakcji na nagłe, nieprzewidziane sytuacje, możemy stać się powodem czyjegoś nieszczęścia. Apelujemy więc, aby na drogach było bezpiecznie, musimy zawsze odpowiedzialnie postępować i stosować się do obowiązujących przepisów prawa. Zdrowy rozsądek to podstawa!

Powrót na górę strony