Wiadomości

Małoletni zderzyli się ze sobą w Kaletach

Data publikacji 11.06.2024

Niestety to kolejny przypadek zdarzenia drogowego z udziałem cyklistów w naszym powiecie. Tym razem w Kaletach zderzyli się ze sobą dwaj chłopcy, z których jeden trafił do szpitala. Biorąc pod uwagę dużą liczbę zdarzeń z ich udziałem, przypominamy i apelujemy o zdrowy rozsądek na drodze.

Wczoraj po godzinie 18.00 dyżurny odebrał zgłoszenie o wypadku dwóch małoletnich na terenie Kalet. Skierowani na miejsce policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnogórskiej komendy ustalili wstępnie, że 11-latek zjeżdżając z chodnika swoją hulajnogą, zderzył się z o rok starszym rowerzystą, który jechał w tym samym kierunku. W wyniku kontaktu obydwoje wylądowali na jezdni, a starszy z nich trafił do szpitala na dalsze badania.

Całe zdarzenie zostanie teraz dokładnie wyjaśnione przez policjantów, jednak aby nie dochodziło więcej do podobnych sytuacji na drodze, apelujemy do wszystkich o rozsądek. Biorąc pod uwagę ten wypadek, szczególnie apelujemy do rodziców, aby rozmawiali z dziećmi na temat prawidłowych zachowań na drodze. Przypominamy także, że mimo że nie ma obowiązku stosowania ochrony głowy w postaci kasku, to policjanci zalecają korzystanie z nich przez wszystkich cyklistów. Pozwoli to uchronić nas przed poważnym konsekwencjami zdrowotnymi, jeżeli już dojdzie do przykrego zdarzenia drogowego.

Pamiętajmy także, aby zawsze przed swoją podróżą przypomnieć sobie podstawowe zasady ruchu drogowego. Stosowanie się do przepisów prawa w połączeniu ze zdrowym rozsądkiem powinno pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami, a każde negatywne zachowanie będzie niosło za sobą przykre konsekwencje.

  • na zdjęciu rower na chodniku przy płocie
  • na zdjęciu hulajnoga na chodniku przy płocie
  • na zdjęciu fragment drogi z zabudowaniami
Powrót na górę strony