Wiadomości

Wypadek z udziałem motocyklisty

Data publikacji 10.06.2024

Policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnogórskiej policji obsłużyli wczoraj zdarzenie drogowe, w którym ucierpiał motocyklista. Teraz sprawą wyjaśnienia dokładnego przebiegu zdarzenia zajmą się śledczy. Apelujemy o rozsądek na drodze oraz baczne obserwowanie swojego otoczenia.

Do wypadku drogowego doszło wczoraj przed godziną 15.00 na ulicy Parkowej w Świerklańcu. Mundurowi pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 27-latek z Olkusza jadąc swoim hyundai’em, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 45-letniemu kierującemu motocyklem marki bmw. W wyniku kontaktu z pojazdem poszkodowany mieszkaniec Tąpkowic trafił po opiekę lekarzy.

Mając na względzie duży ruch motocyklistów na drogach, apelujemy do wszystkich o wzmożoną czujność. Kierowcy samochodów powinni zawsze upewnić się, że swoim zachowaniem, nie wpłyną negatywnie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a motocykliści powinni kierować się metodą ograniczonego zaufania, która pozwoli im przewidzieć ewentualne zagrożenia. Zdrowy rozsądek i dostateczne skupienie uwagi na drogach, powinno być kluczem do bezpieczeństwa.

  • na zdjęciu uszkodzony motocykl
  • na zdjęciu fragment drogi, na którym doszło do zdarzenia
  • na zdjęciu czarny samochód z uszkodzonym bokiem
Powrót na górę strony