Wiadomości

Widzisz pożar? Albo jakieś podejrzane zachowania? Poinformuj nas!

Data publikacji 17.05.2024

Zwracamy się do wszystkich mieszkańców powiatu tarnogórskiego z apelem. Biorąc pod uwagę ostatnie pożary na terenie kraju oraz kilka interwencji strażaków na terenie gminy Świerklaniec, prosimy o kontakt z numerem alarmowym w przypadku zauważenia pożaru, a w szczególności o informację na temat podejrzanych osób na terenach leśnych, które mogą próbować wzniecić ogień. 

Do ostatnich pożarów na terenie powiatu dochodziło w kilku miejscach, jednak jedno z nich zwróciło szczególną uwagę mundurowych. Chodzi o teren leśny należący do gminy Świerklaniec w obrębie Zalewu Nakło – Chechło. W ubiegły piątek zarówno mundurowi, jak i strażacy odebrali kilka zgłoszeń o palącej się ściółce leśnej. Wczoraj w tym samym rejonie ponownie doszło do pożaru, jednak w tym wypadku był on większy niż poprzednie. 

Z informacji przekazanych przez Państwową Straż Pożarną z Tarnowskich Gór w obydwu tych przypadkach mamy do czynienia z podpaleniem, dlatego stróże prawa zajmują się wyjaśnieniem całego zdarzenia oraz namierzeniem potencjalnego sprawcy. Mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo oraz nasze wspólne dobro, czyli przyrodę, prosimy wszystkich, którzy zauważą podejrzane osoby na terenach leśnych o natychmiastowy kontakt z tarnogórskimi policjantami. 

Film pozar.MP4

Pobierz plik pozar.MP4 (format mp4 - rozmiar 5.15 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony