Wiadomości

Dwa wypadki z udziałem pieszych 

Data publikacji 12.02.2024

Brak dostatecznej uwagi przy manewrowaniu pojazdami, może doprowadzić do przykrych zdarzeń drogowych. Do dwóch takich, z udziałem pieszych, doszło w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu. Apelujemy do kierowców, ale także i pieszych o rozsądek na drodze. 

Do pierwszego zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek po godzinie 6.00 rano w Pyrzowicach. Policjanci z wydziału ruchu drogowego wstępnie ustalili, że na drodze wjazdowej na teren lotniska 30-letnia mieszkanka Będzina podczas parkowania swoim fiatem, potrąciła pieszego. Był nim 58-latek z Wymysłowa, którego ratownicy zabrali do szpitala. 

Do drugiego wypadku z udziałem pieszego doszło dzień później w Radzionkowie przy ulicy Świętego Wojciecha. Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do kontaktu osobowego forda z pieszą. Ranna w zdarzeniu 54-letnia kobieta, mieszkanka Radzionkowa trafiła do szpitala. 

Śledczy teraz wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tych zdarzeń, a my apelujemy o ostrożność. Nie tylko do kierujących, ale także do pieszych, którzy powinni bacznie obserwować swoje otoczenie, a korzystając z przejść dla pieszych, powinni upewnić się, że swoim zachowaniem nie wpłyną negatywnie na swoje bezpieczeństwo i innych.

Powrót na górę strony