Wiadomości

Poszukiwani listami gończymi zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 30.01.2024

Policjanci z prewencji zatrzymali wczoraj bytomianina, który był poszukiwany listem gończym przez sąd w Katowicach. Mundurowi namierzyli go, gdy podróżował pociągiem. Drugiego poszukiwanego zatrzymali kryminalni. Tym razem namierzyli go w rejonie szpitala powiatowego. Obydwoje trafili już za kraty, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

Do pierwszego zatrzymania doszło tuż po godzinie 6.00 rano. Mundurowi z prewencji ustalili, że poszukiwany 26-letni mieszkaniec Bytomia podróżuje pociągiem w kierunku Tarnowskich Gór. Gdy skład pociągu wjechał na peron, od razu ruszyli do środka i namierzyli mężczyznę. Zatrzymany trafił na komendę, a później prosto do aresztu, gdzie najbliższe 3 miesiące spędzi, odbywając karę orzeczoną przez katowicki sąd rejonowy. 

Drugiego poszukiwanego listem gończym zatrzymali tarnogórscy kryminalni w rejonie szpitala powiatowego przy ulicy Pyskowickiej w Tarnowskich Górach. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości od początku grudnia. Od tamtej pory mundurowi z zespołu do spraw poszukiwań wydziału kryminalnego pracowali nad sprawą jego zatrzymania. Wczoraj ustalili, że znajdą go w rejonie szpitala, dlatego pojechali na miejsce i potwierdzili swoje informacje. Poszukiwany, podobnie jak jego poprzednik, trafił prosto do zakładu penitencjarnego, gdzie spędzi najbliższe dwa miesiące. 

Powrót na górę strony