Wiadomości

Małe kotki porzucone w lesie - pomogli policjanci i obywatele

Data publikacji 17.09.2023

„Pomagamy i chronimy” – potwierdzili to po raz kolejny policjanci z Kalet, którzy tym razem zaopiekowali się porzuconymi kotami. Zostawione na pastwę losu, zostały zauważone przez rowerzystów, którzy zadzwonili na numer alarmowy. Mundurowi zajęli się zwierzakami, które całe i zdrowe trafiły pod opiekę przedstawicieli urzędu miejskiego i wkrótce przekazane zostaną do adopcji.

Na terenach leśnych w Kaletach, dwóch rowerzystów w trakcie swojej wycieczki rowerowej, znalazło gromadkę kotków. Będące bez opieki zwierzęta wyglądały na porzucone, dlatego mieszkańcy Katowic od razu powiadomili operatora numeru alarmowego. Na miejscu zjawili się mundurowi z Kalet, którzy zajęli się kotami. Karton i przytulny koc był dla kociaków czymś bardzo cennym, biorąc pod uwagę sytuacje, w jakiej się znalazły. Kotki, którym zapewnił opiekę przedstawiciel Urzędu Miasta w Kaletach, niedługo trafią do adopcji.

Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za zwierzęta. Pozostawianie ich na pastwę losu może zakończyć się dla nich śmiercią. Na szczęście osobom, które znalazły kotki i policjantom ich los nie był obojętny. Całe i zdrowe trafiły pod właściwą opiekę i możliwe, że już za chwilę znajdą prawdziwy dom.

Powrót na górę strony