Wiadomości

Zatrzymani na terenie powiatu w trakcie dni miasta „Gwarki 2023”

Data publikacji 13.09.2023

Policjanci z Tarnowskich Gór w trakcie trwania imprezy „Gwarki 2023” na terenie powiatu zatrzymali 6 sprawców przestępstw. Wszyscy trafili do policyjnej celi, a w następnych dniach mundurowi wykonali z nimi niezbędne czynności. W jednym przypadku Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawy pobicia.

W trakcie obchodów święta miasta gwarków, stróże prawa mieli pełne ręce roboty. Oprócz zabezpieczenia terenu miasta w związku z trwająca imprezą masową mundurowi przeprowadzili kilkaset interwencji, w trakcie których zatrzymali 6-sześciu sprawców przestępstw.

Do pierwszego zatrzymania doszło w czwartek po godzinie 16.00. Wtedy do komendy zgłosił się 19-letni tarnogórzanin, który opowiedział policjantom, że w okolicy dworca autobusowego w Tarnowskich Górach dwóch młodszych od niego mężczyzn zabrało mu e-papierosa. Gdy upomniał się o swoją własność, mężczyźni stali się agresywni i przy użyciu klucza nasadowego zagrozili mu, że gdy pójdzie z tą sprawą na policje, będzie miał kłopoty. Na miejsce od razu ruszyli policyjni wywiadowcy, którzy namierzyli dwóch sprawców w pobliżu dworca. Trafili oni na komendę, gdzie w trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nich skradzionego e-papierosa i klucz, którym grozili zgłaszającemu.

W piątkowe popołudnie przy ulicy Bałkańskiej doszło do pobicia 36-letniego tarnogórzanina. Mężczyzna ten został zaatakowany przez dwóch mieszkańców naszego miasta w wieku 36 i 27 lat. Kilkadziesiąt minut od zdarzenia zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnej celi, natomiast pokrzywdzony trafił do szpitala.

Tego samego dnia doszło do kolejnego pobicia. Tym razem było to w rejonie placu zabaw przy ulicy Sobieskiego w Tarnowskich Górach. Do tej sprawy zatrzymany został 19-latek z Boruszowic, który wspólnie ze swoim znajomym zaatakował i pobił trzech innych mężczyzn w wieku 17 i 18 lat. Po wszystkim sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia, jednak po kilkudziesięciu minutach jeden z nich był w rękach tarnogórskich kryminalnych. Zatrzymany był dobrze znany mundurowym, bo był już wcześniej notowany do różnych przestępstw, dlatego śledczy i prokurator zawnioskowali o areszt. We wtorek sąd przychylił się do tego wniosku i tymczasowo aresztował 19-latka.

W niedzielne przedpołudnie zatrzymany został 45-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego, który decyzją pracowników Służby Ochrony Lotniska został wycofany z rejsu samolotem ze względu na stan nietrzeźwości, w jakim się znajdował. Pobudzony 45-latek, który wyraźnie okazał swoje niezadowolenie z sytuacji, w jakiej się znalazł, wszczął awanturę na lotnisku. Na miejsce udali się mundurowi z Wydziału Prewencji tarnogórskiej komendy, którzy mimo starań nie byli w stanie uspokoić mężczyzny. Wtedy awanturnik znieważył ich słownie, za co został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. 

O losie zatrzymanych po wykonaniu wszystkich czynności zdecyduje prokurator i sąd. 

Powrót na górę strony