Wiadomości

Oszuści znowu się uaktywnili – nie daj się oszukać 

Data publikacji 08.09.2023

Tarnogórscy policjanci tylko wczoraj odebrali aż 16 zgłoszeń, w których oszuści dzwoniąc, przedstawiali różne legendy, tylko po to, aby wyłudzić od mieszkańców naszego powiatu pieniądze. Na szczęście we wszystkich przypadkach nie doszło do przekazania gotówki. W dalszym ciągu apelujemy o czujność w tym temacie, aby nie stać się ofiarom oszustwa. 

Dyżurny tarnogórskiej komendy odebrał wczoraj 16 zgłoszeń dotyczących oszustw. Osoby próbujące wyłudzić od mieszkańców naszego powiatu pieniądze, dzwoniły głównie do osób starszych, przekazując im zmyślone informacje na temat ich członków rodzin, w których niezbędna jest szybka pomoc finansowa. 

Na szczęście czujność tych osób, pozwoliła uniknąć przykrej sytuacji, które słysząc podejrzany głos w słuchawce, rozłączyły się. W trzech przypadkach rozmowy trwały dłużej i padły w nich konkretne kwoty, dlatego śledczy będą zajmować się tym sprawami, aby namierzyć sprawców i pociągnąć ich do odpowiedzialności.

W ostatnim czasie pojawiła się także nowa metoda oszustwa na tzw. „lekarza”. Przestępcy informują osoby po drugiej stronie słuchawki, że ich bliski przebywa w szpitalu i został zarażony nową bakterią. Dodają także, że do jego wyleczenia potrzebne jest wykupienie leków, które nie są refundowane. Oferują współprace, w ramach której „szpitalny kurier” miałby przybyć pod dom i odebrać gotówkę. Pamiętajmy! To jest próba oszustwa! Nie dajmy się zwieźć ubarwionym historyjkom! Nie umawiajmy się na żadne przekazywanie pieniędzy, a o każdym takim podejrzanym telefonie informujmy numer alarmowy. 

Więcej na temat oszustw znajduje się pod linkiem

Powrót na górę strony