Wiadomości

Zabrali mu e-papierosa, a potem grozili kluczem nasadowym

Data publikacji 08.09.2023

Tarnogórscy wywiadowcy zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn w wieku 15 i 16 lat, którzy zabrali starszemu od nich 19-latkowi e-papierosa. Gdy pokrzywdzony upomniał się o swoją własność, zagrozili mu kluczem nasadowym. Chwilę później rodzice odebrali ich z komendy, a sprawą czynu karalnego, zajmie się sąd rodzinny. 

Wczoraj po godzinie 16.00 do komendy przyszedł 19-letni tarnogórzanin, który opowiedział policjantom, że w okolicy dworca autobusowego w Tarnowskich Górach dwóch młodszych od niego mężczyzn zabrało mu e-papierosa. Gdy upomniał się o swoją własność, mężczyźni stali się agresywni i przy użyciu klucza nasadowego zagrozili mu, że gdy pójdzie z tą sprawą na policje, będzie miał kłopoty. 

Na miejsce od razu ruszyli policyjni wywiadowcy, którzy namierzyli dwóch sprawców w pobliżu dworca. Trafili oni na komendę, gdzie w trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nich skradzionego e-papierosa i klucz, którym grozili zgłaszającemu. 

Za sprawą czynu karalnego, jakim była kradzież rozbójnicza, stał 16-latek z Hanuska i 15-letni mieszkaniec Bytomia, których z komendy odebrali rodzice. Nieletnimi zajmie się teraz sąd rodzinny, który zdecyduje o ich dalszym losie. 

Powrót na górę strony