Wiadomości

Podsumowanie wczorajszej akcji „Trzeźwość” 

Data publikacji 05.09.2023

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci z tarnogórskiej drogówki wzięli udział w wojewódzkich działaniach „Trzeźwość”. Wśród ponad 2 tysięcy przebadanych kierujących zatrzymany został jeden nietrzeźwy. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu, oprócz utraty prawa jazdy, wysokiej grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara nawet 2-letniego więzienia.

Policyjne działania obejmowały swoim zasięgiem cały garnizon śląski, a policjanci z Tarnowskich Gór sprawdzili trzeźwość kierowców na terenie całego powiatu. W sumie mundurowi skontrolowali ponad 2 tysiące kierujących. Wśród dużej liczby przebadanych, znalazł się jeden nietrzeźwy.

Do jego zatrzymania doszło około godziny 5.30 na ulicy Wyszyńskiego w  Tarnowskich Górach. Podróżujący osobowym fiatem, 50-letni tarnogórzanin, miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. 

Kilka godzin przed planowanymi działania, a także kilka godzin po nich zatrzymani zostali inni kierujący, którzy również prowadzili swoje samochody „na podwójnym gazie”. Pierwszy wpadł chwile po północy w Radzionkowie na ulicy Knosały. Z ponad promilem alkoholu w organizmie swoją kią, poruszał się 35-latek z Radzionkowa. Po 17.00 tego samego dnia w Tąpkowicach na Zwycięstwa zatrzymany został 36-latek z Radomia, który jadąc citroenem miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Nieodpowiedzialni kierowcy pożegnali się z prawem jazdy, a teraz ich sprawą zajmie się sąd. Grozić im może wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 2 lat więzienia.

Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod jego działaniem, nie jesteśmy w stanie w odpowiedni sposób ocenić sytuacji na drodze, a w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, właściwie zareagować. Kierowco, piłeś – nie jedź!

Powrót na górę strony