Wiadomości

Współpraca Policji ze Strażą Graniczną w Pyrzowicach

Data publikacji 06.06.2023

Wczoraj w budynku komendy odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie współpracy tarnogórskiej Policji z Placówką Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach. Podpis na dokumencie złożył szef tarnogórskich policjantów mł. insp. Sławomir Bylicki oraz Komendant Straży Granicznej z Pyrzowic mjr SG Łukasz Dziadkowiec.

Szef tarnogórskich policjantów gościł wczoraj w swojej siedzibie przedstawicieli Placówki Straży Granicznej z Pyrzowic. Spotkanie było nie przypadkowe, ponieważ przedstawiciele służb mundurowych podpisali ważny dokument, dzięki któremu kontynuowana będzie dalsza współpraca na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu tarnogórskiego.

Założenia zawarte w porozumieniu będą dotyczyły ścisłej współpracy służb, szczególnie na terenie lotniska w Pyrzowicach, gdzie stacjonuje oddział straży granicznej. Wymiana informacji na temat zaistniałych zdarzeń oraz określenie wspólnych algorytmów postępowania w sytuacjach kryzysowych pozwoli służbom na sprawne podejmowanie działań.

Lotnisko w Pyrzowicach jest miejscem, w którym ruch osób na przestrzeni całej doby jest bardzo duży. Narzuca to na policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej mnóstwo obowiązków, aby zapewnić jak największe standardy bezpieczeństwa. Zawiązana współpraca usprawni sposób podejmowanych działań i będzie kluczem do tego, aby wszyscy podróżujący oraz pobliscy mieszkańcy, mogli czuć się bezpiecznie. 

  • na zdjęciu komendanci w trakcie przekazywania z rąk do rąk podpisanych porozumień
  • na zdjęciu policjanci i przedstawiciele straży granicznej pozujący na stojąco do wspólnego zdjęcia
  • na zdjęciu komendanci w trakcie podpisywania porozumienia
Powrót na górę strony