Wiadomości

Dzięki reakcji świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 02.06.2023

Policjanci z Kalet, zaalarmowani przez świadka zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierującego, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze, mógł doprowadzić do tragedii. Alkomat wskazał blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. Sprawcę czekają teraz surowe konsekwencje.

Kilka minut po godzinie 22.00 dyżurny tarnogórskiej jednostki odebrał zgłoszenie, że ulicą Lasowicką w Nowym Chechle ma jechać osobowa mazda, której kierujący manewruje pojazdem po całej jezdni. Zgłaszający cały czas utrzymywał kontakt z dyżurnym i przekazywał, w którym kierunku jedzie wspomniana mazda.

We wskazanym przez świadka kierunku ruszył patrol z Kalet, który kilka minut później zatrzymał samochód do kontroli. Za jego kierownicą siedział 35-letni mieszkaniec Nowego Chechła, który był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wskazało bowiem blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie.

Jego nieodpowiedzialna podróż dobiegła końca i teraz będzie musiał zmierzyć się z surowymi konsekwencjami, jakie go czekają. Oprócz utraty prawa jazdy, wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów, 35-latek może spędzić w więzieniu nawet 2 lata.

To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został wyeliminowany z ruchu drogowego nietrzeźwy kierowca. Zgłaszającemu, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność.

Dzięki przekazanej informacji policjanci mogli szybko podjąć interwencję i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii. „Nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do współpracy z policją i działania na rzecz bezpieczeństwa.

na zdjęciu fragment radiowozu i logo kampanii nie reagujesz - akceptujesz

Odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości czeka także dwóch innych kierujących, którzy wczoraj również zdecydowali się na tak nieodpowiedzialne zachowanie. Około godziny 18.00 również na ulicy Lasowickiej w Nowym Chechle, dzięki powiadomieniu świadka, policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który jechał peugotem z ponad promilem alkoholu.

Drugi nietrzeźwy zatrzymany został w Tworogu na ulicy Zamkowej, kilka minut po godzinie 19.00. W organizmie 44-letniego mieszkańca Nowej Wsi Tworoskiej, który jechał alfą, alkomat wskazał ponad 2,5 promila alkoholu. 

Bez względu na stężenie alkoholu w organizmie, każdy z nieodpowiedzialnych kierowców, będzie odpowiadał przed sądem, który wymierzy im kary określone w kodeksie karnym. 

Przypominamy, że decydując się na tak nieodpowiedzialne zachowania na drodze, narażamy siebie i innych uczestników ruchu na utratę zdrowia, a nawet życia. Kierowco! Piłeś? - nie jedź!

Powrót na górę strony