Wiadomości

Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 31.05.2023

Tym razem reakcja świadka pozwoliła na zatrzymanie kierującego, który za nic miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wysoka kara przewidziana za to przestępstwo, powinna dać do myślenia tym, którzy świadomie łamią prawo. O losie 62-letniego mieszkańca Kalet zdecyduje teraz sąd.

Sytuacja miała miejsce wczoraj około 15.00 w Kaletach przy ulicy Krótkiej. Na telefon alarmowy zatelefonowała zgłaszająca, która zauważyła w pobliżu znanego mężczyznę. Według jej informacji mężczyzna ten miał dwa zakazy: pierwszy z nich dotyczył zakazu zbliżania się do niej, a drugi prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Na miejsce przyjechali policjanci ruchu drogowego, który potwierdzili zgłoszenie. Chodziło jednak o złamanie jednego z zakazów, które na nim ciążyły. Okazało się, że 62-letni mieszkaniec Kalet złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz mężczyzna ponownie stanie przed sądem, gdzie będzie musiał wytłumaczyć, dlaczego złamał prawo i wsiadł za kierownicę swojego audi.

art. 244 kodeksu karnego
Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, (…) prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Powrót na górę strony