Wiadomości

Zdarzenia w ruchu drogowym – ranne dwie osoby

Data publikacji 31.05.2023

Wczoraj policjanci drogówki obsłużyli dwa zdarzenia, do których dochodziło na terenie powiatu tarnogórskiego. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala, a teraz śledczy zajmują się dokładnym wyjaśnieniem wszystkich okoliczności. Apelujemy do wszystkich o zdrowy rozsądek na drodze.

Pierwsze zgłoszenie o zdarzeniu na drodze wpłynęło do dyżurnego z Radzionkowa wczoraj kilka minut po godzinie 14.00. Na miejsce od razu udał się patrol drogówki, który ustalił wstępne przyczyny całego zdarzenia.

Sytuacja miała miejsce na ulicy Oświęcimskiej w Świerklańcu, gdzie 46-letni tarnogórzanin podróżował motorowerem. W pewnym momencie mężczyzna stracił przytomność i wywrócił się swoim pojazdem. Konieczna była interwencja ratowników medycznych, którzy zabrali poszkodowanego do szpitala.

Do drugiej sytuacji doszło przed 19.00 w Karchowicach na ulicy Bytomskiej. W zdarzeniu udział wzięli dwaj rowerzyści, mieszkańcy Gliwic w wieku 70 i 63 lata. Jak ustalili mundurowi, w zdarzeniu udział brał także ciągnik rolniczy, którego kierujący mógł nie ustąpić im pierwszeństwa przejazdu, zmuszając starszego rowerzystę do nagłego hamowania. Efektem tego był kontakt między rowerzystami i w konsekwencji upadek na jezdnię.

Na miejscu zjawili się medycy, którzy przebadali cyklistów i zabrali starszego z nich do szpitala. Śledczy zajmują się teraz obiema sprawami, w szczególności w drugiej sytuacji konieczne będzie namierzenie kierującego ciągnikiem rolniczym, aby dokładnie wyjaśnić przebieg całego zdarzenia.

Pamiętajmy, aby na drodze poruszać się zawsze z większym skupieniem. Mimo że jesteśmy przygotowani na pewne sytuacje, aby nie znaleźć się w niebezpieczeństwie, powinniśmy próbować przewidzieć zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Metoda ograniczonego zaufania oraz zdrowy rozsądek powinien być kluczem do bezpiecznej jazdy.

  • na zdjęciu motorower, którym jechał poszkodowany
  • na zdjęciu fragment drogi, na którym widać zaparkowane i jadące pojazdy, pośród nich policyjny radiowóz, w około budynku i drzewa
  • na zdjęciu dwa rowery, którymi poruszali się uczestnicy zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony