Wiadomości

Nietrzeźwi na drogach powiatu

Data publikacji 22.05.2023

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali aż pięciu kierujących pod wpływem alkoholu. Pokazuje to, jak ważne są kontrole mające na celu eliminowanie z dalszej jazdy tych najbardziej nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego. O losach zatrzymanych zadecyduje sąd, a my apelujemy o rozsądne i odpowiedzialne zachowania na drodze.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce we wtorek 16 maja w nocy. Patrol drogówki skontrolował osobowe renault, za którego kierownicą siedział 39-letni tarnogórzanin. Badanie alkomatem wskazało u niego 0,6 promila w wydychanym powietrzu.

Następnego dnia po godzinie 20.00 na ulicy Tarnogórskiej w Kamieńcu wpadł 32-letni mieszkaniec Zbrosławic. W jego przypadku badanie wykazało ponad 2 promila. W momencie badania jego podróż nissanem dobiegła końca.

W piątek zatrzymanych za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu było aż trzech. Do pierwszego doszło tuż po północy w Świerklańcu. Policjanci z Radzionkowa na Ostrożnicy zatrzymali do kontroli peugeota, za którego kierownicą siedziała 47-letnia mieszkanka Niezdary. Kobieta miała w organizmie dwa promile alkoholu, jednak to nie koniec jej problemów. Informacja na temat jej osoby w policyjnej bazie danych mówiła o zakazie kierowania pojazdów wydanych przez sąd.

Dwa kolejne zatrzymania tego dnia miały miejsce przed godziną 17.00. W Tarnowskich Górach na ulicy Bytomskiej o pijanym kierowcy powiadomił świadek. Na miejsce ruszyli wywiadowcy, którzy zatrzymali 45-letniego tarnogórzanina, który jechał fiatem z blisko dwoma promilami w organizmie. Niemalże w tym samym momencie na tarnogórskiej obwodnicy w Lasowicach, patrol ruchu drogowego skontrolował kierującego, który jadąc fiatem, rozmawiał przez telefon komórkowy. Okazało się, że kierujący miał o wiele więcej na sumieniu. Badanie alkomat wykazało u niego blisko 2 promila alkoholu i dodatkowo nie posiadał on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Wszyscy zatrzymani kierowcy stracili już prawo jazdy i teraz odpowiedzą przed sądem. Tym którzy zdecydowali się na jazdę mimo aktywnego zakazu lub bez uprawnień grożą surowe konsekwencje.

W jednym z przypadków w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy pomógł świadek, któremu bardzo dziękujemy za czujność i zgłoszenie. „Nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony