Wiadomości

Zdali egzamin na kartę rowerową

Data publikacji 17.05.2023

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 w Miasteczku Śląskim odbył się egzamin na kartę rowerową, do którego przystąpiło 50 uczniów. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwał st. asp. Łukasz Jakubowski z Wydziału Ruchu Drogowego tarnogórskiej komendy. Gratulujemy wszystkim zdanego egzaminu i życzymy bezpiecznej podróży.

Wśród uczniów klas od 4 do 8 szkoły podstawowej przeprowadzony został egzamin na kartę rowerową. Z pewnością tego typu wydarzenie wśród dzieci było ogromnym przeżyciem. To pierwsze uprawnienia, które nabywają w drodze egzaminu. Liczna grupa, liczącą 50 uczniów w całości zaliczyła ten egzamin i od tej chwili stała się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

Wśród członków komisji egzaminacyjnej znalazł się policjant ruchu drogowego tarnogórskiej komendy st. asp. Łukasz Jakubowski. Policjant na co dzień zajmujący się profilaktyką ruchu drogowego przypomniał młodym rowerzystom zasady bezpieczeństwa.

W trakcie podsumowania policjant zwrócił szczególną uwagę na zachowania rowerzystów na drodze wobec kierujących i odwrotnie. Uczulił uczniów, że to jak się zachowają na ulicy będzie miało ogromny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zdanego egzaminu i życzymy, aby droga rowerem była bezpieczna dla nich oraz wszystkich, których spotkają na swojej drodze.

 

A wszystkich, tych dużych i tych mniejszych użytkowników dróg, zapraszamy do lektury artykułu „JEŹDZISZ ROWEREM? KORZYSTASZ Z HULAJNOGI ELEKTRYCZNEJ? - MUSISZ PAMIĘTAĆ O PODSTAWOWYCH ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA”. Bo o bezpieczeństwo trzeba zadbać wspólnie.

  • na zdjęciu policjant z uczniami szkoły w trakcie egzaminu na kartę rowerową w sali gimnastycznej
  • na zdjęciu policjant z uczniami szkoły w trakcie egzaminu na kartę rowerową w sali gimnastycznej
  • na zdjęciu policjant z uczniami szkoły w trakcie egzaminu na kartę rowerową w sali gimnastycznej
Powrót na górę strony