Wiadomości

Klasa policyjna z wizytą w tarnogórskiej komendzie

Data publikacji 16.05.2023

Dzisiaj tarnogórscy policjanci gościli w swojej siedzibie uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach. Stróże prawa pokazali uczestnikom spotkania, jak wygląda służba w poszczególnych wydziałach oraz jakim sprzętem dysponuje policjant ruchu drogowego. Nie obyło się także bez profilaktyki, a pracownik zespołu kadr przybliżył uczniom proces rekrutacji.

Do budynku tarnogórskiej policji zawitali dzisiaj uczniowie, którzy kształcą się w kierunkach ściśle związanych z niebieskim mundurem. Od kilku lat, w ramach współpracy pomiędzy policją a Zespołem Szkół Techniczno – Usługowych w Tarnowskich Górach, uczniowie klas mundurowych odwiedzają policjantów w swojej siedzibie, aby przyjrzeć się z bliska ich pracy.

Tym razem policjantów odwiedzili uczniowie 3 klasy liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym. Gości w poczekalni komendy przywitał Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Stanisław Kotwin oraz policjantka do spraw profilaktyki st. asp. Małgorzata Bednarska. Po krótkim omówieniu planu dzisiejszej wizyty, uczniów czekała nie lada gratka, bo przed budynkiem komendy zaparkował policyjny radiowóz tzw. Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć wyposażenie tego specjalistycznego pojazdu, w którym na co dzień służą policjanci ruchu drogowego. Oprócz pokazu sprzętu mundurowi opowiedzieli uczniom, jak wygląda codzienna służba policjanta drogówki, co należy do ich obowiązków oraz jak ciekawa może być służba w „białej czapce”.

Krótka podróż po korytarzach komendy zakończyła się w sali odpraw, gdzie policjantka profilaktyki poruszyła bardzo istotne kwestie związane z bezpieczeństwem. Tematyka odpowiedzialności nieletnich to podstawa do uświadomienia młodego pokolenia na zagrożenia, jakie płyną z nieodpowiedniego zachowania. W związku z tym, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami, uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku oraz jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Ważną kwestią było przekazanie młodzieży, co może się stać, gdy w niewłaściwy sposób będą używali różnego rodzaju urządzeń emitujących wiązkę lasera, skierowaną w kierunku statków powietrznych.

Na koniec spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda rekrutacja do policji oraz jakie należy spełnić wymagania, aby stać się jednym z nas. Wszystko to w obszerny sposób przekazała pracownica Zespołu Kadr i Szkolenia, która razem z policjantami zachęcała uczniów do wstąpienia w szeregi Policji.

Uczniowie po wizycie w komendzie, napędzeni pozytywną energią, wrócili do swoich zajęć, z pewnością po to, aby za kilka miesięcy wrócić w mury tarnogórskiej komendy, już jako prawdziwi policjanci.

Zostań jednym z nas! Szczegóły rekrutacji pod linkiem.

 • na zdjęciu uczniowie klasy mundurowej oraz policjantka na schodach komendy, część uczniów trzyma w ręce plakaty promujące zawód policjanta
 • na zdjęciu uczniowie przy policyjnym radiowozie
 • na zdjęciu ulotka informacyjna na stole, za którym stoi policjantka, obok za stołem uczniowie siedzący na krześle
 • na zdjęciu plecy jednego uczniów, który na czarnej koszulce ma umieszczony napis "klasa policyjna"
 • na zdjęciu policjantka przy radiowozie, przed która stoją uczestnicy spotkania
 • na zdjęciu uczniowie pozujący z policjantką do zdjęcia przed radiowozem
 • na zdjęciu powitanie uczniów w poczekalni komendy
 • na zdjęciu policjanci w radiowozie w trakcie spotkania, przed radiowozem uczniowie
 • na zdjęciu uczennica w sali narad, siedząca przy stole, na lewym ramieniu naszywka z logiem szkoły
 • na zdjęciu uczniowie w sali narad, siedzący w ławkach, przed nimi policjant i policjantka
 • na zdjęciu młodzież przy policyjnym radiowozie
 • na zdjęciu uczniowie szkoły w trakcie spotkania z policjantami

Film klasa_mundurowa.MP4

Pobierz plik klasa_mundurowa.MP4 (format mp4 - rozmiar 43.94 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja_wizyta.m4a

Pobierz plik audiodeskrypcja_wizyta.m4a (format mp3 - rozmiar 172.03 KB)

Powrót na górę strony