Wiadomości

Tarnogórski policjant w pierwszej 10. konkursu „Policjant Roku Ruchu Drogowego”

Data publikacji 15.05.2023

Zakończyły się zmagania policjantów ruchu drogowego w XXXIII edycji konkursu "Policjant Roku Ruchu Drogowego". Do zawodów przystąpiło 33 mundurowych z jednostek terenowych garnizonu śląskiego, którzy rywalizowali w sześciu konkurencjach, wśród których znalazł się nasz policjant sierż. szt. Wojciech Feliks, który ukończył zawody na wysokim 10. miejscu. 

W dniach 10 - 12 maja policjanci ruchu drogowego reprezentujący 33 jednostki Policji z garnizonu śląskiego rywalizowali w wojewódzkich eliminacjach "Policjanta Roku Ruchu Drogowego 2023". Konkurs ma na celu nie tylko wyłonienie najwszechstronniejszego funkcjonariusza ruchu drogowego, ale również przybliżenie społeczeństwu problematyki bezpieczeństwa i pracy policjantów pełniących na co dzień służbę na drogach. Trzydniowa rywalizacja była okazją do sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności, a także zdobycia nowych doświadczeń.

Uczestnicy zmierzyli się ze sobą w następujących konkurencjach:

  • jazda sprawnościowa motocyklem,
  • jazda sprawnościowa radiowozem,
  • kierowanie ruchem na skrzyżowaniu,
  • strzelanie z broni służbowej,
  • test ze znajomości przepisów ruchu drogowego,
  • test i egzamin praktyczny z udzielania pierwszej pomocy.

Do konkursu przystąpił także policjant z Tarnowskich Gór sierż. szt. Wojciech Feliks, który zajął w zawodach dobre 10. miejsce. Koledze serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku. 

W uroczystości zakończenia zmagania udział wziął także Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach nadkomisarz Waldemar Czapla, a także Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach mł. asp. Tomasz Żmuda. 

Obszerna fotorelacja z wydarzenia znajduje się pod linkiem.

(źródło: KWP Katowice)

Powrót na górę strony