Wiadomości

Kolizje na drogach powiatu

Data publikacji 12.05.2023

Policjanci Ruchu Drogowego obsłużyli wczoraj dwa zdarzenia drogowe na terenie powiatu tarnogórskiego, w których w sumie brało udział 6 pojazdów. Na szczęście nikt nie został ranny, a sprawcy kolizji drogowych ukarani zostali mandatami. Apelujemy o zdrowy rozsądek na drodze!

Do pierwszego zdarzenia doszło w Tarnowskich Górach przed godziną 14.00 na skrzyżowaniu Obwodnicy z Gruzełki. Jak ustalili mundurowi, kierujący jeep’em 54-letni tarnogórzanin, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu oplowi, za którego kierownicą znajdowała się 66-letnia mieszkanka Miasteczka Śląskiego. Kobieta chcącą uniknąć zderzenia z jeep’em wykonała nagły manewr, którego efektem niestety była kolizja z osobową kią, w której znajdował się 57-letni kierujący, mieszkaniec Tarnowskich Gór. Mimo że kierujący jeep’em nie brał fizycznego udziału w całym zdarzeniu, to nie ulega wątpliwości, że swoim zachowaniem stworzył zagrożenie na drodze, za co został ukarany mandatem.

Drugie ze zdarzeń miało miejsce po godzinie 19.00 w Pyrzowicach. Groźne zderzenie trzech pojazdów na skrzyżowaniu ulicy Wolności i DK 78 postawiło na nogi wszystkiego służby. Na miejscu oprócz policjantów, pracowali także strażacy i ratownicy medyczni, którzy przebadali uczestników zdarzenia. Żadna z osób nie wymagała transportu do szpitala, dlatego 35-letnia kierująca obywatelka Ukrainy, która prowadziła osobowego forda, została ukarana mandatem karnym. Jak ustalili policjanci, powodem kolizji było, podobnie jak w przypadku powyżej, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czego efektem był kontakt z dwoma peugot’ami, za których kierownicą siedział 19-letni tarnogórzanin oraz 52-letni mieszkaniec Ożarowic.

Myśląc o nieustąpieniu pierwszeństwa przejazdu, z pewnością można stwierdzić, że kluczową rolę w tej sytuacji odgrywa pośpiech i przecena swoich możliwości. Czasami zbyt szybka i pochopna decyzja o wjeździe na skrzyżowanie lub próbie włączenia się do ruchu, może przynieść negatywny skutek w postaci zdarzenia drogowego. Aby było ich jak najmniej, a najlepiej wcale, apelujemy do wszystkich kierujących o zdrowy rozsądek. Odpowiedzialny kierowca to taki, który swoim zachowaniem nie stwarza zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze, to odpowiedzialność wszystkich, którzy się na niej znajdują.

  • na zdjęciu srebrny samochód z uszkodzonym bokiem
  • na zdjęciu srebrny pojazd z uszkodzonym przodem
  • na zdjęciu miejsce kolizji z pojazdami w nim uczestniczacymi, wozem strażacki i policyjnym raidowozem
Powrót na górę strony