Wiadomości

Rowerem z blisko promilem alkoholu

Data publikacji 12.05.2023

Wysokie kary w dalszym ciągu nie odstraszają osób, które pomimo wypitego alkoholu, decydują się na jazdę rowerem. Takie zachowania mają swoje konsekwencje prawne, ale także stwarzają ogromne niebezpieczeństwo na drodze. Tym razem dalszą jazdą rowerzyście uniemożliwi policjanci tarnogórskiego Wydziału Ruchu Drogowego.

Wczoraj około godzin 15.30 w centrum Tarnowskich Gór, patrolujący ulicę Piłsudskiego mundurowi z drogówki, zauważyli rowerzystę, który wbrew zakazowi przejechał przez przejście dla pieszych. Sprawcą tego wykroczenia okazał się 30-letni tarnogórzanin, który otrzymał mandat w kwocie 100 złotych. To jednak nie była jego ostatnia grzywna w tym dniu. Stróże prawa sprawdzili jego trzeźwość i okazało się, że alkomat wskazał w jego organizmie blisko promil alkoholu. W tym przypadku kwota mandatu była wyższa… o wiele wyższa. Rowerzysta za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych.

druk mandatu karnego

Przestrzegamy wszystkich przed tego typu nieodpowiedzialnymi zachowaniami. Wsiadając na rower pod wpływem alkoholu, możemy narazić siebie i innych użytkowników drogi na niebezpieczeństwo. Zaburzona zdolność do szybkiej i odpowiedniej reakcji może skutkować powstawaniem różnych zdarzeń na drodze, w których rowerzysta, bądź pieszy, niechroniony karoserią pojazdu, może odnieść obrażenia zagrażające zdrowiu, a nawet życiu. Apelujemy – jedź odpowiedzialnie!

Powrót na górę strony