Wiadomości

Pogorszenie warunków na drodze – apelujemy o ostrożność

Data publikacji 28.03.2023

W związku z pogorszeniem się warunków na drodze, policjanci apelują do wszystkich kierowców i pieszych o rozsądek. Mimo kalendarzowej wiosny pogoda za oknem ponownie przypomniała nam, jak wyglądają zimowe warunki na drodze. Aby nie dochodziło do przykrych w skutkach zdarzeń drogowych, apelujemy o ostrożność!

Zapewne wielu nie brało pod uwagę tak drastycznej zmiany pogody, którą przyniósł nam wtorkowy poranek. Wiosna zawitała do naszego regionu kilka dni temu, a dziś z powrotem przypomniała o sobie zima. Poranne opady śniegu i śniegu z deszczem, a także niska temperatura powietrza mogą nieść za sobą ryzyko wypadków i kolizji na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od naszego zachowania. To w jaki sposób będziemy manewrować pojazdem, czy poruszać się po chodniku i przejściach dla pieszych, wpłynie na reakcję innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy o ostrożność na drodze, zachowanie bezpiecznych odległości pomiędzy pojazdami, odśnieżenie pojazdów przed jazdą, a także zwracamy uwagę na baczne obserwowanie rejonów przejść dla pieszych.

Razem zadbajmy, żeby było bezpiecznie.

Powrót na górę strony