Wiadomości

Wysoki mandat za drogową „recydywę”

Data publikacji 23.03.2023

Policjanci tarnogórskiej grupy SPEED ukarali wysokim mandatem karnym kierującego, który w zaledwie kilku tygodni dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość. Wciskając mocniej pedał gazu, musimy być świadomi, że w ten sposób nie dajemy sobie wielu szans na prawidłową reakcję na nagłe sytuacje na drodze. Kierowco – noga z gazu!

Ze zwiększoną karą za wykroczenie musiał zmierzyć się kierujący, którego w ubiegły poniedziałek tarnogórska grupa SPEED zatrzymała do kontroli. Poruszający się osobowym audi 30-letni mieszkaniec powiatu oleskiego znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość na drodze krajowej numer 11 w Tworogu. Policyjny pomiar wskazał, że audi jechało z prędkością 135 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosi do 90 km/h. Taryfikator przewidywał karę mandatu w kwocie 1000 złotych i 11 punktów karnych, jednak w tym przypadku mandat był wyższy. Policjanci sprawdzili dane kierującego i okazało się, że popełnił on wykroczenie w warunkach tzw. „recydywy” drogowej, dlatego zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na 30-latka dwukrotnie wyższy mandat.

druk mandatu karnego

Nieustannie apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek na drodze. Nadmierna prędkość to jedna z wielu przyczyn poważnych zdarzeń drogowych. Aby do nich nie dopuścić, pamiętajmy o stosowaniu się do przepisów prawa.

Film recydywa_.MP4

Pobierz plik recydywa_.MP4 (format mp4 - rozmiar 3.17 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja_recydywa.m4a

Pobierz plik audiodeskrypcja_recydywa.m4a (format mp3 - rozmiar 84.28 KB)

Powrót na górę strony