Wiadomości

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policjantów 

Data publikacji 23.03.2023

Wczoraj tarnogórscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu. Ogromne zagrożenie, jakie stworzyli dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, będzie miało swój finał w sądzie. Kierowco! Piłeś? - nie jedź!

Tarnogórska grupa SPEED brała udział we wczorajszej ogólnopolskiej akcji NURD. W trakcie swoich działań policjanci sprawdzali zachowania pieszych na drodze, a także kontrolowali kierowców i ich sposób przemieszczania się w rejonie przejść dla pieszych. Przed godziną 13.00 na ulicy Tarnogórskiej w Świerklańcu mundurowi zauważyli osobowego mercedesa, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość, właśnie w rejonie przejścia dla pieszych. W trakcie kontroli okazało się, że 42-letni mieszkaniec Ożarowic nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. To jednak nie koniec jego problemów. Badanie trzeźwości wykazało, że jest on pod wpływem alkoholu. Urządzenie do badania trzeźwości wskazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. 

Do drugiego zatrzymania doszło przed 16.00 na DW 908 w Tarnowskich Górach. Patrolujący ten rejon wywiadowcy zauważyli volkswagena, którego kierujący w niepewny sposób prowadził pojazd. Drogowa kontrola szybko wyjaśniła powód niepewnej jazdy. Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Nowego Chechła, od którego wywiadowcy wyczuli alkohol. Wszystko potwierdził alkomat, który wskazał prawie promil alkoholu. Dodatkowo mężczyzna w ogóle nie powinien prowadzić samochodu, ponieważ posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

Sprawą nietrzeźwych zajmie się teraz prokurator i sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oprócz wysokiej grzywny, grozi kara do 2 lat więzienia, natomiast za łamanie sądowych zakazów kodeks karny przewiduje karę nawet 5-letniego więzienia.   

Powrót na górę strony