Wiadomości

Podsumowanie wczorajszej akcji „NURD”

Data publikacji 23.03.2023

Podczas wczorajszej akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, policjanci odnotowali 39 wykroczeń drogowych popełnionych przez kierujących pojazdami w rejonie przejść dla pieszych. „NURD” to działania, w których trakcie policjanci skupiają szczególną uwagę na pieszych i rowerzystach oraz kierowcach popełniających wobec nich wykroczenia. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierowców, jak i pieszych.

Podczas wczorajszych działań na terenie powiatu tarnogórskiego policjanci ujawnili 39 wykroczeń, których dopuścili się kierujący pojazdami. Najczęściej kierujący przekraczali dozwoloną prędkość w rejonach przejść dla pieszych. Często podczas prowadzonych przez policjantów działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa osób pieszych, stróże prawa ujawniają również wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Najczęściej jest to przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, przechodzenie na czerwonym świetle oraz wtargnięcie bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd. Natomiast kierowcy samochodów najczęściej w rejonach przejść dla pieszych przekraczają dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo parkują swoje samochody, utrudniając widoczność innym kierowcom oraz pieszym. Takie działania zarówno jednej, jak i drugiej strony często kończą się tragicznie.

Film nurd_.MP4

Pobierz plik nurd_.MP4 (format mp4 - rozmiar 17.55 MB)

 

 

Nagranie audio audiodeskrypcja_nurd.m4a

Pobierz plik audiodeskrypcja_nurd.m4a (format mp3 - rozmiar 130.78 KB)

 

W trakcie całej akcji policjanci ujawnili kilka rażących naruszeń przepisów prawa drogowego, których dopuścili się kierujący pojazdami w rejonach przejść dla pieszych. Ich zachowanie mogło skończyć się tragicznie, dlatego apelujemy o rozsądek. Odpowiednia prędkość i obserwacja otoczenia to klucz do tego, aby było bezpiecznie. 

Film wykroczenia_.MP4

Pobierz plik wykroczenia_.MP4 (format mp4 - rozmiar 33.43 MB)

 

 

Nagranie audio audiodeskrypcja_wykroczenia.m4a

Pobierz plik audiodeskrypcja_wykroczenia.m4a (format mp3 - rozmiar 141.28 KB)

 

  • na zdjęciu policyjny fotoradar na masce policyjnego radiowozu
  • na zdjęciu bryloczki odblaskowe na blacie, na którym policjant pisze w notatniku
  • na zdjęciu znak informacyjny przejście dla pieszych, za którym widoczne przejście, obok którego policjant mierzy prędkość
  • na zdjęciu policjant w trakcie pomiaru prędkości na chodniku
  • na zdjęciu policjanci w radiowozie w trakcie sporządzania dokumentacji
  • na zdjęciu policyjna czapka i tarcza do zatrzymywania pojazdów na desce rozdzielczej w samochodzie
Powrót na górę strony