Wiadomości

Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 14.03.2023

Mimo surowych kar, które grożą za łamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów, nadal znajdują się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę samochodu, licząc, że unikną kontroli. Do takich należy 33-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem, który może wymierzyć mu karę nawet do 5 lat więzienia.

Zgodnie z kodeksem karnym, kto łamie zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez sąd, musi liczyć się z surową karą. Jej wymiar to nawet do 5 lat pobytu w więzieniu. Tak surowe konsekwencje prawne nie odstraszyły pewnego 33-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który wczoraj po godzinie 18.00 kierując swoim oplem, został skontrolowany przez patrol drogówki. Policyjna baza danych jasno wskazała, że mężczyzna ma aktywny zakaz. W Celinach na ulicy Męczenników jego podróż dobiegła końca i teraz będzie musiał wytłumaczyć przed sądem, dlaczego tak postąpił. 

Wszystkim kierowcom przypominamy, że nie stosowanie się do sądowych zakazów jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony