Wiadomości

Podsumowanie wczorajszej akcji „Trzeźwość”

Data publikacji 14.03.2023

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci z tarnogórskiej drogówki prowadzili własne działania „Trzeźwość”. Wśród ponad 1100 przebadanych kierujących byli tacy, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu, oprócz utraty prawa jazdy, wysokiej grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara nawet 2-letniego więzienia.

Policyjne działania obejmowały swoim zasięgiem cały powiat tarnogórski, w trakcie których stróże prawa z tarnogórskiego Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili trzeźwość ponad 1100 kierujących. Wśród dużej liczby przebadanych, znaleźli się tacy, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Do pierwszego zatrzymania doszło około godziny 6.40 na ulicy Wolności w Zbrosławicach. W trakcie badania trzeźwości okazało się, że 43-letni mieszkaniec Wieszowej, jadąc swoją skodą, miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości zatrzymany został także inny mieszkaniec Wieszowej. Kilkanaście minut przed godziną 8.00 na ulicy Mikulczyckiej w Świętoszowicach przebadany na zawartość alkoholu został 46-latek, prowadzący renault. W jego przypadku urządzenie do badania wskazało 0,5 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialni kierowcy pożegnali się z prawem jazdy, a teraz ich sprawą zajmie się prokurator i sąd. Oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów może im grozić nawet do 2 lat więzienia.

Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod jego działaniem, nie jesteśmy w stanie w odpowiedni sposób ocenić sytuacji na drodze, a w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, właściwie zareagować. Kierowcą piłeś – nie jedź!

Powrót na górę strony