Wiadomości

Pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h

Data publikacji 13.03.2023

Policjanci tarnogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobową skodę, której kierujący pędził ulicą Grzybową ponad 100 km/h. Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn powstawania wielu zdarzeń drogowych. Za nieodpowiedzialne zachowanie kierujący został ukarany wysokim mandatem karnym. Apelujemy o rozsądek na drodze.

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9.00 w Tarnowskich Górach na ulicy Grzybowej policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość. W pewnym momencie ujrzeli oni pędzącą z nadmierną prędkością białą skodę. Pomiar wskazał, że samochód porusza się z prędkością 107 km/h, gdzie w tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Za kierownicą rozpędzonego samochodu siedział 44-letni tarnogórzanin, który za wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych i 14 punktów karnych. Oprócz tego policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Kierowco, pamiętaj! Droga to nie tor wyścigowy. Jazda z nadmierną prędkością może prowadzić do powstawania przykrych w skutkach zdarzeń drogowych. Wciskając bezmyślnie gaz do dechy, narażamy nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozsądek.

na zdjęciu ekran policyjnego urządzenia do pomiaru prędkości, na którym widać biały samochód oraz pomiar wskazujący prędkość 107 kilometrów na godzinę

na zdjęciu druk mandatu karnego na kwotę 2 tysięcy złotych

Powrót na górę strony