Wiadomości

Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko

Data publikacji 10.03.2023

Nieopodal autostrady A1 w Wieszowej znaleziono niewybuch. Pochodzący z okresu II wojny światowej pocisk artyleryjski, wypatrzył spacerujący mężczyzna, który powiadomił mundurowych. Niebezpieczne znalezisko zabezpieczyli wojskowi saperzy.

W środę po godzinie 15.00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące ujawnionego niewybuchu, który znajduje się w pobliżu autostrady A1 w Wieszowej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci oraz policyjny pirotechnik, który potwierdził, że jest to pochodzący z drugiej wojny światowej pocisk artyleryjski. Stróże prawa zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko przed dostępem osób postronnych i powiadomili saperów z Gliwic, którzy wczoraj zabrali niewybuch. 

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Apelujemy o rozwagę i ostrożność w postępowaniu ze znalezionymi przedmiotami, które wyglądem przypominają niebezpieczne niewybuchy. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci.

Powrót na górę strony