Wiadomości

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 08.03.2023

Każdy, kto wsiada za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Wczoraj policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierujących. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, oprócz utraty prawa jazdy, grozi kara do 2 lat więzienia.

Do pierwszego zatrzymania doszło kilka minut po godzinie 8.00 w Brynku na ulicy Tarnogórskiej. Patrolujący rejon policjanci drogówki zmierzyli prędkość fiata, za którego kierownicą siedział 28-letni mężczyzna, mieszkaniec Tarnowskich Gór. Przekroczenie o kilkanaście kilometrów na godzinę dozwolonej prędkości to tylko początek kłopotów mężczyzny. Okazało się, że w jego organizmie znajdował się blisko promil alkoholu.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany wieczorem po godzinie 17.00 na ulicy Piotra Skargi w Tarnowskich Górach. 22-latek wsiadając na motorower z blisko 2 promilami alkoholu w swoim organizmie, mógł narazić siebie i inne osoby na niebezpieczeństwo. Oprócz odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiał wytłumaczyć, dlaczego złamał sądowy zakaz ich prowadzenia.

Obydwaj kierowcy stracili już prawo jazdy i za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z przepisami, osobie kierującej pojazdem w stanie nietrzeźwości, oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara do 2 lat więzienia. W przypadku łamania sądowych zakazów, sprawcy może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony