Wiadomości

Kolizja w Boniowicach

Data publikacji 03.03.2023

Dzisiejszy mglisty poranek nie był szczęśliwy dla kilku kierowców. Do kolizji aż trzech samochodów osobowych doszło na skrzyżowaniu ulicy Bytomskiej z Gliwicką w Boniowicach. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a jego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, za które sprawczyni została ukarana mandatem karnym. Apelujemy o ostrożność!

Dzisiaj rano, kilka minut po godzinie 7.00 dyżurny tarnogórskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Boniowicach. Na miejscu mundurowi ustalili, że doszło do kolizji trzech samochodów osobowych. Sprawczynią okazała się 58-letnia mieszkanka Potępy, która nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu hondzie, za której kierownicą siedział 38-latek z Pyskowic. Siła odrzutu spowodowała, że honda uderzyła także w citroena, którego prowadził 68-latek z Karchowic. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a 58-latka za spowodowanie kolizji drogowej dostała mandat karny.

Wydaje się, że wiosenna aura coraz bliżej, jednak warunki na drogach nie zawsze są odpowiednie. W dalszym ciągu może utrzymywać się ujemna temperatura, czego efektem może być śliska nawierzchnia. Lokalnie mogą także występować mgły, które ograniczają naszą widoczność. Nadmierna prędkość, roztargnienie i pośpiech w tego typu warunkach, może prowadzić do powstawania takich zdarzeń drogowych, jak to dzisiejsze. Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek w trakcie poruszania się po drogach. 

  • na zdjęciu dwa rozbite samochodu osobowe przy barierkach energochłonnych
  • na zdjęciu na środku skrzyżowania czarny samochód osobowy z rozbitym przodem
  • na zdjęciu rozbity niebieskie samochód osobowy stojący przy barierach energochłonnych, za nim wozy strażackie
Powrót na górę strony