Wiadomości

O 74 km/h za dużo w terenie zabudowanym

Data publikacji 21.07.2022

Dzisiaj rano policjanci tarnogórskiej drogówki prowadzili pomiar prędkości na ulicy Grzybowej w Tarnowskich Górach, w trakcie których zatrzymany został kierowca, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Za wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie dopuszczalnej prędkości.

Stróże prawa z tarnogórskiego wydziału ruchu drogowego prowadzili dzisiaj pomiar prędkości na ulicy Grzybowej. W trakcie działań mundurowi zauważyli osobowego forda, które poruszało się z nadmierną prędkością. Pomiar wskazał 114 km/h, gdzie w tym miejscu ograniczenie prędkości wynosi do 40 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 35-latek z Warszawy, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi. Prawo jazdy kierującego zostało zatrzymane elektronicznie.

druk mandatu karnego

ekran urządzenia do pomiaru prędkości, na którym widoczny jest samochód osobowy

Apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze. Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn wielu zdarzeń drogowych. Poruszając się z dozwoloną prędkością, dajemy sobie więcej szans na prawidłową reakcję na nagłe, niespodziewane zdarzenia na drodze.

Powrót na górę strony