Wiadomości

Kolizja na ulicy Gliwickiej – droga była całkowicie zablokowana

Data publikacji 01.07.2022

Złe samopoczucie kierującej było przyczyną groźnej kolizji na ulicy Gliwickiej. Droga była całkowicie zablokowana. Apelujemy do wszystkich o rozsądek i przypominamy, że wsiadając do samochodu, nieprzygotowani do jazdy, możemy stwarzać ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 14.00 w Tarnowskich Górach na ulicy Gliwickiej. Jak ustalili policjanci 40-letnia kobieta, mieszkanka Tarnowskich Gór, źle się poczuła, jadąc swoim osobowym volkswagenem, w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z kią, którą jechał 42-latek z Radzionkowa. Na miejscu zjawiła się straż pożarna, która zabezpieczyła teren zdarzenia drogowego oraz zneutralizowała wyciek płynów eksploatacyjnych z samochodów. Przybyli na miejsce ratownicy udzielili pomocy uczestnikom zdarzenia. Tarnogórzanka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Podróżowała sama, dlatego zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową, za którą została ukarana mandatem karnym w kwocie 1100 złotych.


Apelujmy do wszystkich kierowców o rozsądek. Nie powinniśmy decydować się na jazdę samochodem, gdy czujemy, że nie jesteśmy w stanie dostatecznie skupić swojej uwagi w trakcie poruszania się po drogach. Tak jak w tym przypadku, może to znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo nasze i innych kierowców.

  • policjant stojący na jezdni, przed nim dwa rozbite pojazdy, w tle zabudowania
  • rozbity przód ciemnego pojazdu
  • rozbity przód jasnego pojazdu
Powrót na górę strony