Wiadomości

Groźne zdarzenia drogowe – apelujemy o ostrożność

Data publikacji 29.06.2022

Policjanci z tarnogórskiej drogówki apelują do kierowców o rozwagę i przestrzeganie zasad ruchu drogowego. W ostatnim czasie doszło do dwóch groźnie wyglądających kolizji drogowych i jednego wypadku, w którym poszkodowana została jedna osoba. Jazda „na pamięć” może prowadzić do przykrych w skutkach wydarzeń drogowych.

Mundurowi z tarnogórskiej drogówki obsługiwali w ostatnim czasie kilka groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Do pierwszego z nich doszło we wtorek po godzinie 7 rano w Radzionkowie na ulicy Orzechowskiej. Policjanci ustalili, że 43-letni mieszkaniec Bytomia prowadząc osobową toyotą, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mazdą, za której kierownica siedział 18-latek z Radzionkowa. Za spowodowanie kolizji sprawca otrzymał wysoki mandat karny w kwocie 1500 złotych, jednak jego problemy zaczęły się w momencie badania trzeźwości. Okazało się, że zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu, bo alkomat wskazał blisko promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyznę czekają teraz surowe konsekwencje.

rozbity przód jasne samochodurozbity bok czerwonego samochodu
Do drugiego zdarzenia, tego samego dnia, doszło tuż po godzinie 8 w Pyrzowicach na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Zagrodowej. Będący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 73-letni mieszkaniec Zendka, kierując peugeotem, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 35-latkowi z Katowic, który kierował osobowym oplem. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał mieszkaniec Katowic, który został zabrany przez ratowników do szpitala.

rozbity przód białego pojazdurozbity przód ciemnego pojazdu
Dzisiaj w tym samym miejscu, w Pyrzowicach zderzyły się ze sobą kolejne samochody. Tym razem 20-letni obywatel Gruzji, na co dzień przybywający w Chorzowie, w nieprawidłowy sposób wykonał manewr skrętu w lewo swoją osobową toyotą, czym doprowadził do zderzenia z inną toyotą, za której kierownicą siedziała 20-latka z Wodzisławia Śląskiego. Na miejscu zjawiła się straż pożarna, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia i zneutralizowała wyciek płynów eksploatacyjnych z pojazdów, a załoga ratownictwa medycznego udzieliła pomocy uczestnikom zdarzenia. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, dlatego zdarzenia zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, za którą sprawca, 20-letni mieszkaniec Chorzowa, dostał mandat w kwocie 1020 złotych.

rozbity przód ciemnego pojazdurozbity przód ciemnego pojazdu

 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów prawa. Często zmieniające się warunki na drodze, spowodowane pracami remontowymi lub innymi zaistniałymi sytuacjami zmuszają nas do wytężenia swoich zmysłów, aby prawidło reagować na zmiany organizacji ruchu. Przypominamy, że jazda „na pamięć” może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Kierowco-jedź odpowiedzialnie !

Powrót na górę strony