Wiadomości

o 54 km/h za dużo w terenie zabudowanym

Data publikacji 18.06.2022

W sobotę przed godziną 8.00 policjanci tarnogórskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który przekroczył dozwoloną prędkość. Za wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie dopuszczalnej prędkości.

Stróże prawa z tarnogórskiej grupy SPEED patrolowali drogę krajową numer 94 w Zawadzie. Działania takie ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości.  Przed godziną 8 zauważyli białego mercedesa, którego kierujący podróżował z nadmierną prędkością. Policyjne urządzenie wskazało, że pojazd porusza się z prędkością 104 km/h w terenie zbudowanym, gdzie ograniczenie w tym miejscu wynosi do 50 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 30-latek z Częstochowy, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi. Prawo jazdy kierującego zostało zatrzymane elektronicznie.

Apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze. Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn wielu zdarzeń drogowych. Poruszając się z dozwoloną prędkością, dajemy sobie więcej szans na prawidłową reakcję na nagłe, niespodziewane zdarzenia na drodze.

Powrót na górę strony