Wiadomości

Wysoki mandat za przekroczenie prędkości

Data publikacji 10.06.2022

Dzisiaj przed godziną 8.00 policjanci tarnogórskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli tarnogórzankę, która znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość, jadąc swoim osobowym audi. Za wykroczenie została ukarana wysokim mandatem i punktami karnymi. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze.

Stróże prawa z tarnogórskiej grupy SPEED patrolowali drogę wojewódzką numer 907 w Tworogu. Przed godziną 8 w oczy rzuciło im się osobowe audi, którego kierujący podróżował z nadmierną prędkością. Policyjny wideorejestrator wskazał, że pojazd porusza się z prędkością 155 km/h, gdzie ograniczenie w tym miejscu wynosi do 90 km/h. Za kierownicą samochodu siedziała 27-latka z Tarnowskich Gór, która za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych i 10 punktami karnymi.


Apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze. Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn wielu zdarzeń drogowych. Poruszając się z dozwoloną prędkością, dajemy sobie więcej szans na prawidłową reakcję na nagłe, niespodziewane zdarzenia na drodze.
 

Film grupa_SPEED.mp4

Pobierz plik grupa_SPEED.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.05 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja_przekroczenie_predkosci.m4a

Pobierz plik Audiodeskrypcja_przekroczenie_predkosci.m4a (format mp3 - rozmiar 113.56 KB)

Powrót na górę strony