Wiadomości

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 08.06.2022

Każdy, kto wsiada za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Wczoraj policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierujących. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, oprócz utraty prawa jazdy, grozi kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj, 7 czerwca, policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich samochodów, będąc pod wpływem alkoholu. Do pierwszego zatrzymania doszło przed godziną 19.00 w Tarnowskich Górach. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, że na parkingu stacji benzynowej doszło do kolizji. Sprawca oddalił się z miejsca, jednak po chwili wrócił na miejsce. Stróże prawa przebadali 31-latka z Tarnowskich Gór i okazało się, że w jego organizmie jest ponad pół promila alkoholu. Za spowodowanie kolizji drogowej dostał mandat. Drugi nietrzeźwy wpadł przed godziną 1.00 w nocy w Miasteczku Śląskim na ulicy Woźnickiej. Policjanci z Komisariatu Policji w Kaletach zatrzymali do kontroli osobowego opla, za którego kierownica siedział 59-letni mieszkaniec Piekar Śląskich. W jego przypadku alkomat wskazał 1,5 promila alkoholu. Obydwoje stracili już prawo jazdy, a teraz czeka ich odpowiedzialność karna. Za przestępstwo może im grozić nawet do 2 lat więzienia.


Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach. Każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat więzienia. Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Powrót na górę strony