Wiadomości

W tarnogórskiej komendzie złożyli rotę ślubowania

Data publikacji 10.01.2022

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach rotę ślubowania złożyło troje nowo przyjętych policjantów. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach młodszy inspektor Sławomir Bylicki. Wkrótce młodzi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu służyć społeczeństwu.

Dzisiaj w sali narad tarnogórskiej komendy rotę ślubowania złożyło troje nowo przyjętych policjantów. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach młodszy inspektor Sławomir Bylicki. W uroczystości wzięli również udział: Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji aspirant sztabowy Stanisław Kotwin, Komendant Komisariatu Policji w Pyrzowicach nadkomisarz Marcin Kozieł, Komendant Komisariatu Policji w Kaletach nadkomisarz Tomasz Olczyk oraz Kierownik Ogniwa Pierwszego Referatu Patrolowo-Interwencyjnego aspirant sztabowy Grzegorz Grabowski.

W obecności szefa tarnogórskich policjantów oraz pozostałych członków kierownictwa, posterunkowa Katarzyna Wójcik, posterunkowy Jan Grzelka oraz posterunkowy Mateusz Zdziebko wypowiedzianą rotą ślubowania zobowiązali się służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa, nawet z narażeniem życia. Komendant Bylicki podkreślił, jak ważny jest etos i powaga służby policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych.

Na zakończenie uroczystości szef tarnogórskich policjantów życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby i tego, aby zawsze wracali bezpiecznie ze służby do swoich domów. Przestrzegał, że każdego dnia, bez względu na okoliczności, obowiązują ich zasady etyki zawodowej, których łamanie godzi w wizerunek całej formacji. Zaznaczył również, że policjant zawsze musi obiektywnie wykonywać swoje obowiązki na podstawie przepisów prawa.

Policjanci, którzy złożyli ślubowanie, rozpoczną kurs podstawowy w Szkole Policji w Katowicach. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą szeregi tarnogórskiej jednostki, oraz Komisariatów Policji w Pyrzowicach i Kaletach.

Nowo przyjętym policjantom życzymy sukcesów, wytrwałości i wielu awansów!

Żeby zostać policjantem, każdy z nich przeszedł całą procedurę doboru, która do łatwych nie należy. Jak zostać policjantem?

  • Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach młodszy inspektor Sławomir Bylicki.
  • Policjanci składający rotę ślubowania. Maja uniesione palce do góry.
  • Na środku sali stoją nowi adepci, a z prawej strony przyszli przełożeni policjantów.
  • Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach młodszy inspektor Sławomir Bylicki odczytuje rotę ślubowania
  • Na zdjęciu widać policjantkę, w tle zdjęcia widać komendantów komisariatów i naczelnika prewencji
  • Nowi adepci odwróceni tyłem z uniesionymi palcami składają rotę ślubowania. Z lewej strony widać przełożonych policjantów.
  • Nowi adepci z uniesionymi palcami składają rotę ślubowania. Przed nimi znajduje się Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach młodszy inspektor Sławomir Bylicki, który odczytuje rotę ślubowania.
  • Policjant składa podpis na dokumencie leżącym na stole. Przed nim znajduje się  Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach młodszy inspektor Sławomir Bylicki.
  • Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji aspirant sztabowy Stanisław Kotwin składa meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Tarnowskich Górach młodszemu inspektorowi Sławomirowi Bylickiemu.
Powrót na górę strony